Светски дан позоришта

На иницијативу Међународног позоришног института, већ више од 50 година, тачније од 1961. године, широм света 27. марта обележава се Светски дан позоришта. На тај дан позоришта широм света организују разне манифестације, а најважнија међу њима је традиционална порука коју сваке године пише једна позоришна личност светског угледа.

У нашој школи, овај дан је обележен на неколико начина. Иницијатори су били ученици другог и седмог разеда, као и чланови Ученичког парламента. Ученици 2/1 извели су у холу школе за све своје другаре, али и запослене, кратак комад „Опклада“, за који су ученици 7/2 направили пригодан плакат. Њима су се придужили и трећаци одигравши у својој учионици представу „Снежана и седам патуљака“, а свој допринос дали су и наши будући матуранти који су на часовима ликовне културе израђивали плакате за разне манифестације и њима украсили школске паное.